Czy ogrzewanie podłogowe jest bezpieczne?

Projekt instalacji ogrzewania płaszczyznowego, które najczęściej jest ogrzewaniem podłogowym, to w chwili obecnej jeden z podstawowych etapów przy planowaniu domu. Jeśli jednak wahasz się, gdyż nie wiesz czy ogrzewanie podłogi jest bezpieczne, to my zaraz Twe wątpliwości rozwiejemy.

Przede wszystkim możemy wymienić trzy rodzaje ogrzewania:

ogrzewanie sufitowe / ogrzewanie w suficie – jeszcze rzadko stosowane

ogrzewanie ścienne – ogrzewanie schowane schowane w ścianie lub inaczej schowane w izolacji ściennej w formie paneli ściennych w płycie gipsowo-kartonowej lub w pustej przestrzeni między belkami

ogrzewanie podłogowe, które dobrze wyregulowane, staje się niezwykle skuteczne i praktyczne, a przyjemnie ciepła podłoga, wprawia w dobre samopoczucie.

Prosta instalacja ogrzewania podłogowego tak wodnego jak i elektrycznego powoduje, iż to tanie ogrzewanie jest nie tylko wydajne, energooszczędne ekologiczne ale i w pełni bezpieczne dla użytkowników budynku. Szybkie w montażu panele do ogrzewania podłogowego idealnie sprawdzą się w systemie DIY.

Łatwa instalacja ogrzewania płaszczyznowego suchego systemu sprawia iż jego awaryjność jest znikoma i nie zagraża w niczym. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo korzystania z niego, to należy dobierać podłogi dopasowane do tego rodzaju źródła ciepła. Dzięki temu np. parkiet nie poniszczy się ani nie wybrzuszy pod wpływem ciepła. Jest to jednak jasno określone i od razu przewidziane przez producentów desek, paneli czy płytek ceramicznych. Ogrzewanie podłogowe nie ma żadnych kwestii niebezpiecznych i jest możliwe do zastosowania w domu jednorodzinnym, bloku czy mieszkaniu starej kamienicy. Frezowane płyty do podłogówki doskonale dopasowują się do potrzeb i wymogów przepływu ciepła nie powodując żadnych negatywnych konsekwencji.