Pewna jakość, niska cena!
+48 85 651 85 28        biuro@mbig.pl     

Ogrzewanie elektryczne: podłogowe i ścienne

Szczególnie w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, ten rodzaj ogrzewania jest wysoce ekologiczny i efektywny. Dzięki niemu możesz cieszyć się komfortem cieplnym o każdej porze roku. Mowa oczywiście o ogrzewaniu elektrycznym ściennym oraz podłogowym. Proponujemy także wysoce ekonomiczne rozwiązania, dzięki którym nie straszne Państwu będą nawet najbardziej srogie zimy. Co daje posiadanie ogrzewania elektrycznego podłogowego i ściennego? Jak działa taki system?

Maty do ogrzewania elektrycznego – Hurtownia Modern Bud Int. Group

Rosnące ceny węgla i gazu sprawiły, że coraz więcej osób szuka skutecznych i efektywnych rozwiązań, które zagwarantują komfort cieplny w budynku. Dziś dzięki innowacyjnym technologiom właściciele domów mogą zdecydować się na różne ekonomiczne metody ogrzewania. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są systemy ogrzewania elektrycznego podłogowe i ścienne. Dowiedz się więcej.

Maty grzewcze elektryczne. Ogrzewanie elektryczne – co to?

Są to różnego rodzaju systemy grzewcze, które wykorzystują energię elektryczną. Koszty miesięczne takiego rozwiązania różnią się w zależności od obowiązującej ceny prądu czy rodzaju instalacji. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest zapewnienie komfortu cieplnego wszystkim domownikom oraz wygoda użytkowania, a także wysoka sprawność urządzeń. Kolejno, z uwagi na wykorzystanie nowoczesnych technologii i wysokiej jakości urządzeń, ich działanie jest praktycznie bezobsługowe. Natomiast do kotłowni musisz schodzić przynajmniej kilka razy dziennie (w zależności od zastosowanego pieca na paliwo stałe). Nie potrzebujesz też kotłowni ani miejsca do składowania opału. Nie musisz także czyścić pieca, np. z popiołu.

Urządzenia nie wymagają także częstych napraw czy przeglądów, a decydując się na nie już na etapie budowy domu, możesz zrezygnować z budowy komina, co sprawia, że jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Odchodzą także koszty związane z przyłączem gazowym oraz kupnem czy dzierżawą zbiornika na paliwo ciekłe.

Dużym atutem takich systemów jest bezpieczeństwo oraz ochrona środowiska naturalnego. Wybierając piec na paliwo stałe, dokładasz własną cegiełkę do zanieczyszczenia środowiska, z kolei w przypadku instalacji gazowych nierzadko dochodzi do rozszczelnienia, które prowadzi do emisji tlenku węgla.

Ogrzewanie ścienne elektryczne oraz podłogowe pod płytki to zatem wspaniałe rozwiązanie, które daje nam dużą powierzchnię grzania bez szpecenia pomieszczeń żadnymi urządzeniami. Z uwagi na montaż ścienny lub podłogowy jest ono niezauważalne. Najlepiej sprawdza się w przypadku niedużych i dobrze zaizolowanych oraz ocieplonych domów.

Producent mat do elektrycznego ogrzewania podłogowego i ściennego

Na cały innowacyjny system, jaki proponujemy na tej podstronie, składa się między innymi: mata, kable grzewcze i termostaty. Instalacja pozwala na dowolne dostosowywanie temperatury do upodobań domowników. Co więcej, można zaprogramować termostaty tak, aby to innowacyjne rozwiązanie utrzymywało stałą temperaturę w całym domu! Dzięki temu nie trzeba samemu ręcznie niczego ustawiać, wszystkiego za nas pilnuje w pełni zautomatyzowany system. Jeśli zdecydujesz się na wybór ogrzewania elektrycznego w swoim domu, koniecznie sprawdź naszą ofertę – EcoThermoFloor.

Systemy w naszej ofercie:

ETF 3E – HEAT STICK MAT
– to mata grzewcza do elektrycznego systemu podpodłogowego i ściennego.
Została opracowana, stworzona i opatentowana przez jednego z najlepszych producentów systemów izolacyjnych w Europie. Ta innowacyjna mata zapewnia przyjemnie ciepłe, niezwykle komfortowe środowisko idąc w parze z niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Dzięki funkcjom separacji i hydroizolacji, nadaje się do każdego rodzaju podłoża. Samoprzylepna membrana ETF 3E HEAT STICK MAT, przeznaczona jest do podłoży drewnianych i ceramicznych, gipsowych itp. Można ją łatwo i szybko zainstalować w każdych warunkach i na każdym podłożu. ETF 3E HEAT STICK MAT ma tylko 5,5 mm grubości – a tym samym jest znacznie cieńsza niż jakikolwiek inny system. Nie wymaga konserwacji z biegiem czasu. Spełnia wiele funkcji, których nie mają inne maty systemów ogrzewania elektrycznego: separuje podłoże i zapewnia wodoodporność, odprowadza opary, równomiernie rozkłada nacisk, i stanowi doskonałe podłoże instalacji systemu ogrzewania elektrycznego.

Eco Thermo Floor 3E cable
– kabel grzejny do ogrzewania podłogowego
Ten cienki przewód grzejny można układać bezpośrednio na macie Eco Thermo Floor 3E – HEAT STICK MAT SYSTEM, na betonie lub w warstwie kleju do płytek, w nowej lub odnawianej podłodze lub na starych płytkach w kuchni, przedpokoju, pokoju bądź innych pomieszczeniach. Stosuję się go pod płytki, pod marmur, granit, wykładzinę dywanowa, parkiet, deski parkietowe i panele podłogowe. Może być również stosowany do instalacji ogrzewania pod posadzką drewnianą.

Eco Thermo Floor 3E System Termostat
– innowacyjny system zarządzania energią i kosztami
Wifi Comfort – w pełni nowoczesny termostat umożliwia sterowanie ogrzewaniem za pomocą smartfona z aplikacją z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja pozwala na dostęp wielu użytkownikom i jest w stanie kontrolować kilka domów lub mieszkań. Dzięki jej funkcjom można spokojnie zarządzać kilkoma systemami grzewczymi jednocześnie. Inteligentny termostat jest kompatybilny z czujnikami innych producentów. Nie wymaga żadnych dodatkowych komponentów, takich jak bramki. Wbudowany kreator prowadzi użytkownika, prosto, krok po kroku, zapewniając bezproblemowe uruchomienie.

Przykłady zastosowań:

Po więcej informacji prosimy kontaktować się drogą mailową.