Pewna jakość, niska cena!
+48 85 651 85 28        biuro@mbig.pl     

Buduj prosto
i energooszczędnie!

Panele do ogrzewania podłogowego

Jeszcze nie tak dawno temu sądzono, że na luksus posiadania ogrzewania podłogowego, mogą pozwolić sobie jedynie właściciele domów jednorodzinnych. Produkowane w EcoThermoFloor panele świetnie sprawdzą się także w mieszkaniach, zapewniając jednocześnie wysoki poziom komfortu cieplnego wszystkim mieszkańcom. Czynnikiem grzewczym jest woda, która płynie w systemie rur schowanym w podłodze. Zapraszamy do zakupu naszych podkładów, które doskonale współpracują z instalacją ogrzewania podłogowego. Nasze panele cechują się jednocześnie wysoką izolacją akustyczną, a zarazem nie blokują przepuszczania ciepła.

Panele do ogrzewania podłogowego – ciepło w całym domu

Zima. Wstajesz rano. Widzisz jak za oknem sypie śnieg, a temperatura na zewnątrz sięga grubo poniżej 0 stopni. Czy jest w takim układzie coś przyjemniejszego niż położyć nogi na ciepłej podłodze? Warto zdecydować się na wybór tego rodzaju ogrzewania dla własnego komfortu. Atutem tego rozwiązania jest fakt, że ciepłe powietrze idzie do góry. Możemy więc być pewni, że stosując to rozwiązanie w swoim domu czy mieszkaniu, będzie nam ciepło od stóp aż po sam czubek głowy.

Panele stworzone pod indywidualny projekt

Nasze podkłady tworzymy pod indywidualny projekt Klientów. Zachęcamy do zapoznania się zarówno z naszym asortymentem produktowym, jak i proponowanymi poniżej rozwiązaniami, które już wkrótce mogą znaleźć się w Państwa domach i mieszkaniach. Nasze podkłady są wysoce uniwersalne, z powodzeniem można je ułożyć na każdym piętrze domu lub mieszkania w bloku.

Suchy system ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu budzi coraz większe zainteresowanie. Ekologia, wysoki komfort cieplny, odpowiednie rozprzestrzenianie się temperatury, przyjemny mikroklimat, zwiększona kubatura i większe możliwości aranżacyjne wnętrz pomieszczeń, to tylko niektóre czynniki decydujące o wyborze takiego sposobu ogrzewania. Jeszcze niedawno ogrzewanie podłogowe w bloku, ogrzewanie podłogowe w starym budownictwie wydawałoby się nie do zrealizowania. Idąc z postępem, nasza firma – Modern Bud Int. Group postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób, które szukają takich rozwiązań.

Płyty EPS do suchego systemu ogrzewania podłogowego stosuje się wszędzie tam, gdzie ciężar systemu ma znaczenie. Wybór podłogowej instalacji grzewczej na lekki strop może wydawać się nie taki prosty. Otóż nic bardziej mylnego. Płyty do instalacji podłogówki rozwiązują ten problem. Dzięki systemowym płytom ogrzewania płaszczyznowego Eco Thermo Floor praca instalacyjna przebiega szybko i bezproblemowo. Ale czy jest to ekologiczne rozwiązanie podłogówki?

Wodne ogrzewanie podłogowe w technologii suchej ma wiele zalet. To lekkie ogrzewanie podłogowe, ta szybka w montażu instalacja grzewcza przyciąga coraz więcej zwolenników. Zaletą systemów suchych ogrzewania podłogowego jest również ich niska wysokość systemu grzewczego.

Podłogówka sucha – inaczej – ogrzewanie podłogowe bez wylewki oznacza, iż nie trzeba zalewać rur betonem lub jastrychem. Instalacja ogrzewania podłogowego przebiega znacznie krócej, przyspiesza to zakończenie prac budowlanych.

Takie elementy systemu grzewczego jak – styropian pod ogrzewanie podłogowe, styropian z folią aluminiową, płyta styropianowa z wypustkami pod rury – najczęściej stosowane rozwiązania ogrzewania w Polsce można również zamienić na ekologiczne ekonomiczne ogrzewanie podłogowe przy użyciu takich materiałów jak:

płyta pilśniowa Steico – do użycia jako podłogówka w domu szkieletowym (podłogówka między legarami) ogrzewanie ścienne jako płyta izolacyjno-grzewcza

płyta wiórowa Pfleiderer – do użycia jako: ogrzewanie podłogowe w domu szkieletowym, podłogówka w domu modułowym, ogrzewanie schowane w konstrukcji domu, jako ogrzewanie podłogowe na legarach

płyta gipsowa Fermacell – ogrzewanie podłogowe w domu modułowym, podłogówka w domu szkieletowym,

płyta cementowo- wiórowa – ogrzewanie w domu szkieletowym, podłogówka w domu modułowym, uniwersalny system grzewczy pod każdy rodzaj podłogi.

Mamy nadzieję , że znajdujące się w naszej ofercie systemowe płyty do ogrzewania płaszczyznowego, nasze niskie ogrzewanie podłogowe, bo zaledwie w wysokościach: EPS 30mm, płyta pilśniowa 25mm, płyta pilśniowa 30 mm, płyta gipsowa 18mm, płyta cementowo-wiórowa 22mm, płyta wiórowa 22 mm przykują Państwa uwagę.

Suche ogrzewanie podłogowe cena

Cena suchych systemów ogrzewania podłogowego zależna jest od rodzaju materiału jaki stosuje się jako podkład grzewczy. Ważne są tu wymiary płyty, jej grubość, rodzaj frezowań, i możliwości jej zastosowania. Cena paneli do ogrzewania podłogowego w dużej mierze zależna jest od skoków cen surowców na rynku.

Systemy w naszej ofercie:

Panele Silent & Warm

– płyta z włókna drzewnego

Żyj zgodnie z naturą!

ECO THERMO FLOOR® Silent & Warm

Zastąp styropian materiałem ekologicznym – płytą z włókna drzewnego.
ECO THERMO FLOOR® Silent & Warm – to możliwość zastosowania w tzw. metodzie suchej ogrzewania płaszczyznowego, materiału w pełni ekologicznego jakim jest płyta porowata wykonana z włókna drzewnego. Metoda niezastąpiona w szczególności w budownictwie szkieletowym, na stropach o drewnianej konstrukcji, czy też ze względu na małą grubość, przy wszelkich pracach renowacyjnych. Metoda sucha eliminuje konieczność zastosowania ciężkich mokrych jastrychów. Efektem tego, jest zminimalizowanie grubości posadzki. W szczególnym wypadku, przy zastosowaniu metody umieszczenia paneli z orurowaniem pomiędzy legarami, minimalizuje się wysokość praktycznie do „0”. Przy ułożeniu bezpośrednio na betonowy lub drewniany strop minimalna grubość warstwy grzejnej to 33 mm, maksymalna 48 mm (w przypadku zastosowania suchego jastrychu np. płyty Fermacell pod płytki ceramiczne).
ECO THERMO FLOOR® Silent & Warm to mały ciężar, wysoka izolacyjność termiczna i akustyczna. Ze względu na bliskie położenie rur z nagrzanym aluminium do paneli podłogowych, stosuje się niższe temperatury nagrzewu niż w przy zastosowaniu standardowej wylewki. Wzrasta oszczędność energii i prędkość dostosowania temperatury pomieszczenia to potrzeb mieszkańców. Panele z płyty porowatej w przeciwieństwie do styropianu akumulują ciepło, co ma pozytywny wpływ na bezwładność cieplną całej posadzki.

Panele ETF Chipboard

– płyta MFP

Buduj prosto i szybko!

ECO THERMO FLOOR® Chipboard

Stosuj tam, gdzie niezwykle ważna jest kwestia grubości podłogi.
Multi Function Plate P5 to drewnopochodna, ekologiczna i wielofunkcyjna płyta konstrukcyjna o wszechstronnym zastosowaniu w budownictwie szkieletowym, często stosowana przy renowacji budynków. Posiada cechy litego drewna. Płyty wiórowe powstają w wyniku prasowania i klejenia wiór drzewnych. Zastosowanie wysokiego ciśnienia podczas produkcji takich elementów sprawia, że wióry są ze sobą połączone bardzo ściśle i trwale, a płyta zyskuje pożądane w budownictwie cechy, takie jak odporność na uszkodzenia.
Płyty Eco Thermo Floor CB układa się w poprzek legarów standardowo rozstawionych co 400 lub co 600 mm. Dobrze jest umieścić izolację z płyty pilśniowej lub wełny mineralnej między legarami tak by całość tworzyła równą płaszczyznę i dopiero na to montować płyty wiórowe. We frezowane kanały Eco Thermo Floor® Chip Board montuje się aluminiowe lamele służące do rozprowadzenia ciepła po całej powierzchni panelu. Następnie instaluje się rurę. Panel ETF CB może mieć zastosowanie jako ogrzewanie ścienne. Jest najlepszym rozwiązaniem dla stropów z belek drewnianych. Nadaje się pod różnego rodzaju materiały.

Panele Dry Flooring Elements

– Lekkie stropy i renowacje – minimalna grubość i mały ciężar całego systemu.

ECO THERMO FLOOR® Dry Flooring Elements

Innowacyjne rozwiązanie zastępujące tradycyjną wylewkę cementową tworząc minimalna grubość całego systemu i relatywnie nieduży ciężar. Pyty DFE działają jak beton. Nagrzewają się od rur, kumulują ciepło rozprowadzając je po powierzchni podłogi. Jest to materiał w pełni ekologiczny. Składa się on z pyłu gipsowego, wody i celulozy. W 100% bezpieczny dla środowiska i w pełni nadający się do przetworzenia, recyklingu. Jego głównym atutem jest to, że praktycznie nie używając żadnych podkładów, możemy wykańczać podłogę klejąc bądź układając elementy bezpośrednio na płaszczyźnie grzewczej. Rury i końcowe pokrycie powierzchni są bardzo blisko siebie. Umożliwia to zastosowanie zdecydowanie niższych temperatur niż przy ogrzewaniu standardowym czyli w wylewce. Rozwiązanie DFE znacznie przyspiesza prace budowlane. Montaż jest czysty i suchy. Nie ma w nim czasu oczekiwania na wyschnięcie i osuszenie podłoża jak dzieje się w przypadku standardowej wylewki. Płyty Dry Flooring Elements można zastosować wszędzie tam gdzie jest wilgoć np. w kuchni, łazienkach. Waga to jedynie 20 kg / m²

Panele Cement Chipboard

– Ognioodporne, grzyboodporne

ECO THERMO FLOOR® Cement Chipboard

Nowoczesne rozwiązanie zastępujące tradycyjną wylewkę cementową tworząc małą grubość całego systemu i nieduży ciężar. Przyjazne dla środowiska nie zawierają niebezpiecznych substancji takich jak azbest i formaldehyd, są odporne na działanie benzyny i olei.
Pyty CC działają jak beton. Nagrzewają się od rur, kumulują ciepło rozprowadzając je po powierzchni podłogi. Jest to materiał w pełni ekologiczny. Składa się on z wiórów drzewnych, i cementu. W 100% bezpieczny dla środowiska i w pełni nadający się do przetworzenia, recyklingu. Jego głównym atutem jest to, że praktycznie nie używając żadnych podkładów, możemy wykańczać podłogę klejąc bądź układając elementy bezpośrednio na płaszczyźnie grzewczej. Rury i końcowe pokrycie powierzchni są bardzo blisko siebie. Umożliwia to zastosowanie zdecydowanie niższych temperatur niż przy ogrzewaniu standardowym czyli w wylewce. Rozwiązanie C&C znacznie przyspiesza prace budowlane. Montaż jest czysty i suchy. Nie ma w nim czasu oczekiwania na wyschnięcie i osuszenie podłoża jak dzieje się w przypadku standardowej wylewki. Płyty Cement Chipboard można zastosować wszędzie tam gdzie jest wilgoć np. w kuchni, łazienkach. Są odporne na grzyby i pleśnie.


Panele ETF XPS

– Lekkie stropy i renowacje – minimalna grubość i mały ciężar całego systemu.

Tam gdzie ciężar konstrukcji ma znaczenie!

ECO THERMO FLOOR® XPS

Izolacja cieplna zabezpieczająca przed parą wodną odporna na długotrwale działające obciążenia, odporna na pleśń i grzyby. Odpowiadają wszystkim wymaganiom, stawianym izolacji termicznej.
Struktura zamkniętych komórek płyty xps jest jednolita w całej płycie, dlatego nie wchłania ona wilgoci. Lekka i wytrzymała może posłużyć jako podkład podpodłogowy ogrzewania wodnego. Materiał w 100% zdatny do recyklingu. Najlżejszy system– wraz z aluminium około 3 kg / m².