...
Pewna jakość, niska cena!
+48 85 651 85 28        biuro@mbig.pl     

Jakie panele na ogrzewanie podłogowe elektryczne?

Planujesz remont, a może jesteś w trakcie dokonywania ważnych decyzji podczas budowy domu i zastanawiasz się nad rodzajem ogrzewania? Elektryczne ogrzewanie podłogowe już od jakiegoś czasu cieszy się rosnącym zainteresowaniem i widzimy je w coraz większej liczbie domów. Zapewnia wysoki komfort termiczny wszystkim mieszkańcom przez cały rok i eliminuje konieczność montowania tradycyjnych kaloryferów. Ciepła podłoga zapewnia również lepszy rozkład temperatury w całym wnętrzu. Bardzo ważnym aspektem jest dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Oprócz tradycyjnych płytek ceramicznych możesz postawić na wybór paneli – niemniej jednak jedynie część wyrobów dostępnych na rynku nadaje się na ogrzewanie podłogowe elektryczne. Czytaj dalej i dowiedz się, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne – jakie panele?

Jeżeli wykańczasz mieszkanie lub dom, to zapewne zastanawiasz się, jakie rodzaje posadzki sprawdzą się do podłogówki. Niestety nie każdy produkt jest odpowiednio przystosowany do zmian temperaturowych, które zachodzą w ramach tego systemu. Każdorazowo sprawdzaj opis producenta – tam powinny znaleźć się wszelkie niezbędne informacje na temat montażu. Przykładowo, panele laminowane mogą być wybierane do ogrzewania podłogowego elektrycznego, ale muszą posiadać odpowiednią grubość. Innym sprawdzonym wyborem są wyroby winylowe. Zwróć również uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (R) – powinien wynosić on od około 0,08 m2K/W do 0,15 m2K/W. Należy pamiętać, że niezależnie od rodzaju wybranej posadzki, nie można jej stosować bezpośrednio na maty grzewcze.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Co ważne, aby bezpiecznie i skutecznie zamontować panele warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Ponadto, wybierając odpowiednie panele na ogrzewanie podłogowe elektryczne, należy również pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego podkładu. Pod panelami kładziemy folię budowlaną, a pod nią jest folia grzewcza. To w dużej mierze od podkładu zależy efektywność przenikania ciepła oraz oszczędność energii.

Translate »