Ogrzewanie podłogowe na drewnianym stropie / ogrzewanie między legarami

Płyty pilśniowe są materiałem do użycia jako ogrzewanie w legarowej konstrukcji podłogi, zarówno w nowych budynkach, jak i w tych remontowanych. Ogrzewanie podłogowe na stropie drewnianym bez wylewki anhydrytowej lub betonowej stosujemy również w domach szkieletowych nie naruszając konstrukcji stropu dzięki jego niskiej wadze. Montaż podłogówki na legarach coraz częściej stosuje się jako ogrzewanie w starych kamienicach. Efekt ciepłej podłogi pod stopami zimą każdego wprowadzi w dobre samopoczucie. Dzięki wykorzystaniu miejsca w pustej przestrzeni legarowej ze skuteczną izolacją, ogrzewanie podłogowe maksymalizuje wydajność cieplną i umożliwia równomierne rozprowadzenie ciepła na całej powierzchni podłogi.

Płyty wiórowe, płyty cementowo-wiórowe możemy użyć jako ogrzewanie podłogowe na legarach. Płyty przykręcamy na belkach legarowych, w ten sposób uzyskujemy niską warstwę podłogi gotową do bezpośredniego montażu podłogi docelowej np.: płytki ceramiczne, panel, wykładzina.

Wykonanie ogrzewania podłogowego na legarach polega na montażu przewodów grzewczych do płyt przytwierdzonych do belek stropowych. Jako izolację termiczną możemy użyć płytę pilśniową lub wełnę mineralną, styropian, dzięki czemu zabezpieczymy się przed ucieczką ciepła w dół.

Ogrzewanie podłogowe jest bardziej wydajną metodą ogrzewania niż grzejniki. Podłogówka może pracować przy znacznie niższych temperaturach przepływu niż tradycyjne systemy. Oznacza to, że ​​może być połączona z energooszczędnymi źródłami ciepła, takimi jak: pompy ciepła, systemy solarne, fotowoltaika. Ogrzewanie schowane w podłodze, pozwala na pełną swobodę projektowania wnętrz.