Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe? Ogrzewanie podłogowe a alergia?

Jak ogrzewanie podłogowe wpływa na zdrowie?

Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe? Tymczasowe badania wskazują, że nowoczesne ogrzewanie domu w postaci ogrzewanie podłogowego a w zasadzie suche systemy ogrzewania podłogowego posiadają pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka i jego organizm.

Dlaczego?

Odpowiada za to zdecydowanie lepszy rozkład temperatury w pomieszczeniu niż przy użyciu standardowych kaloryferów. Podłogowy system ogrzewania jest korzystniejszy, i zdecydowanie przyjemniejszy w porównaniu z innymi systemami grzewczymi, gdyż powoduje, iż temperatura powietrza jest wyższa przy stopach a niższa w okolicy głowy. Co pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańca domu.

Ogrzewanie podłogowe a alergia?

Przede wszystkim, jest ogromna różnica w cyrkulacji ciepła między standardowymi kaloryferami a ogrzewaniem podłogowym. Ogrzewanie podłogowe jest systemem nisko temperaturowym. Działa na zasadzie promieniowania pionowego do góry. Ciepło emitujące z wysokotemperaturowych grzejników rozprowadzane jest poprzez cyrkulację. Zbierający się na grzejnikach kurz unosi się do góry, i krąży w powietrzu. Dowodem na to są czasami widoczne szare plamy na ścianach przy kaloryferach. Kurz unoszący się w powietrzu jest wdychany przez człowieka. Jest to szczególnie szkodliwe dla osób chorych na alergię, astmę. Temperatura na podłodze jest zbyt niska by unosić kurz, z kolei na tyle wysoka by dać przyjemne odczucie ciepła na stopach.