Buduj prosto i energooszczędnie!

Eco Thermo Floor ®

Ekologiczne panele podkładowe do wodnego ogrzewania podłogowego i ściennego.

Jako jedna z nielicznych firm w Europie oferujemy producentom i instalatorom systemów ogrzewania płaszczyznowego systemy podkładów do metody lekkiej suchej wykonane z ekologicznych materiałów takich jak płyta porowata z włókien drzewnych, płyta wiórowa, płyta gipsowo-włóknowa, oraz aluminiowe lamele pełniące rolę radiatorów. Systemy te objęte są wspólną nazwą Eco Thermo Floor ®. Jako jedyni oferujemy wykonanie podkładów w tak szerokiej gamie materiałów.

Eco Thermo Floor® – przykład zastosowania

Eco Thermo Floor ® to możliwość zastąpienia w tzw. metodzie suchej ogrzewania płaszczyznowego, powszechnie stosowanego styropianu, materiałem w pełni ekologicznym. Materiałem przyjaznym człowiekowi.

Eco Thermo Floor ® to panele do szybkiego i łatwego montażu systemu ogrzewania podłogowego lub ściennego. Przeznaczone są do tzw. suchego systemu montażu, niezastąpionego w szczególności w budownictwie szkieletowym, na stropach o drewnianej konstrukcji, czy też ze względu na mała grubość przy wszelkich pracach renowacyjnych. Metoda sucha eliminuje konieczność zastosowania wylewek betonowych czy inaczej mokrych jastrychów. Efektem zastosowania jest zminimalizowanie grubości posadzki. W szczególnym wypadku przy zastosowaniu metody umieszczenia paneli z orurowaniem pomiędzy legarami praktycznie do „0”. Przy ułożeniu bezpośrednio na betonowy strop minimalna grubość warstwy grzejnej to 18 mm, maksymalna 58 mm.

Eco Thermo Floor ® to system płyt z wyfrezowanymi w nich kanałami do ułożenia rur. W skład systemu wchodzą panele do ułożenia rur o średnicach od 10 mm  do 20 mm wzdłuż lub poprzek ogrzewanej powierzchni oraz panele tzw. powrotne, narożniki, panele krzyżowe umożliwiające przejście z jednego rozstawu rur w drugi np. z 250 mm na 125 mm. To także aluminiowe płyty rozprowadzające ciepło po całej powierzchni ogrzewanej płaszczyzny.

Eco Thermo Floor ® to mały ciężar, wysoka izolacyjność termiczna i akustyczna, to ze względu na bliskie położenie rur i paneli podłogowych, parkietu – oszczędność energii, to szybsze dostosowanie temperatury pomieszczenia do potrzeb mieszkańców. Panele z płyty porowatej w przeciwieństwie do styropianu akumulują ciepło, co ma pozytywny wpływ na bezwładność cieplną całej posadzki.

Eco Thermo Floor ® w konfiguracji z innymi materiałami takimi jak, korek, płyta underfloor, płyta MFP, OSB, czy cementowo-włóknowa umożliwia zastosowanie w zasadzie każdego materiału do wykończenia podłóg od wykładzin po panele, parkiety czy płytki ceramiczne.

Eco Thermo Floor ® jest niewątpliwie ekologiczny i przyjazny środowisku. Posiada doskonałe właściwości jako izolacja termiczna i akustyczna.

Eco Thermo Floor ® ze względu na materiał z którego wykonane są panele, system ten jest polecany dla osób cierpiących na astmę i alergie.

Eco Thermo Floor ® pachnie drewnem.

W zależności od rodzaju materiału, z którego wykonane są podkłady przybrały one swoją odrębną nazwę i tak:

Eco Thermo Floor ®  SW ( silent & warm) podkłady z płyty porowatej

Eco Thermo Floor ® CB ( Chip board ) podkłady z płyty wiórowej

Eco Thermo Floor ® DFE ( Dry Floor Elements ) podkładty z płyty gipsowo włoknowej

Eco Thermo Floor ® AL ( Aluminium) podkłady z blachy aluminiowej  do rozpinania pomiedzy legarami

Płyty z których wykonano panele posiadają najważniejsze certyfikaty dopuszczające je do zastosowania w budownictwie i potwierdzające ich ekologiczność.
  •  

    Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wyślij nam wiadomość korzystając z formularza po prawej stronie.